Mienie przesiedlenia jak to załatwiać?

kuchareczka

Użytkownik

#2015-04-17 16:27:51 
Cześć. Chcemy wrócić do kraju zza granicy. Mamy sporo swoich rzeczy i słyszałam kiedyś o czymś takim jak mienie przesiedlenia. Czy ktoś z was może kiedyś o tym słyszał i wie jak dokładnie się takie rtzeczy załatwia? Co dokąłdnie muszę zrobić żeby móc z tego skorzystać?

Wilkołak

Użytkownik

#2017-01-24 23:30:45 
No to jest ogólnie raczej trudny temat i chyba nie uda się w tym temacie niczego zrobić. Wiem, że z tego chyba tylko nieliczni mogą ogólnie rzecz biorąc skorzystać, jak się tam jakieś warunki spełnia, a tak ogólnie to raczej trudna sprawa do załatwienia

weksel

Użytkownik

#2017-01-25 01:55:53 
Jakie trudne warunki? Trzeba poza krajem przebywać przez 12 miesięcy, mieć ważny paszport lub dowód, mieć listę tego mienia i potwierdzenie zameldowania w Polsce. I to chyba wszystko co trzeba mieć, nc więcej już nie trzeba z tego co kojarzę, więc nie opowiadaj, że trzeba jakoś tam nie wiadomo ile starań włożyć

nieGotowa

Użytkownik

#2017-01-25 04:51:56 
Ja jeszcze dodam, że czasami jest warto skorzystać z usług profesjonalnych firm takich jak na przykład http://www.tirsped.com.pl/mienie-przesiedlenia Jak tam wejdziesz to od razu zobaczysz, że to jest raczej prosta sprawa i można bez problemu się wszystkim zająć, a ta firma jeszcze się zajmie do tego transportem

weksel

Użytkownik

#2017-01-25 06:37:40 
No właśnie o czymś takim mówiłem. I jak widać w załączonym przez koleżanke linku to to mienie przesiedlenia wcale nie jest aż takie trudne do realizacji. Trochę tylko trzeba pogłówkować i tyle :) Załatwić dokumenty, przedstawić i będzie załatiowne

kuchareczka

Użytkownik

#2017-01-25 09:18:17 
Bardzo mnie cieszy wszystko to, czego się tutaj dowiedziałam. Teraz już przynajmniej wiem, że to nie jest aż takie skomplikowane jak na początku myślałam
DODAJ ODPOWIEDŹ
Copyright 2015